0216 573 66 13

Gürültü, insan kulağını kısa vadede rahatsız eden, uzun vadedeyse davranış bozuklukları gibi psikolojik sıkıntılara veya duyma kaybı gibi somatik problemlere yol açan ses düzeyleri olarak tarif edilmektedir. Ses yalıtımı faydaları arasında öncelikli olarak insan sağlığı gelmektedir. Özellikle araç trafiğinin ve iş yerlerinin yoğunlukta olduğu şehir ortamlarında yüksek desibelli ses kaynaklarına sıklıkla rastlanmaktadır.

Ses yalıtımı faydaları konusunda maksimum fayda ve verimi elde etmek için, alanın işlevselliğine uygun kaliteli yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Odyometri laboratuvarı, makine odası gibi özel alanların yalıtım ihtiyaçlarıyla normal bir ofis katının yalıtım ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Ses yalıtım mekaniklerini en tepe noktaya ulaştırmak için tavan, taban ve duvar arası yalıtımlar bir arada kullanılarak akustik yalıtımda sinerji yakalanmalıdır. Dışarıdan gelen seslerin içeri girmesini engellemek ve müzik stüdyosu gibi ortamlarda içerdeki sesin dışarı yayılmasını engellemek için çoğunlukla süngerlerden yararlanılmaktadır.

Akustik yumurta süngerler, piramit süngerler ve düz süngerler gibi ortam özelliklere yönelik ürünlerle ses en üst seviyede absorplanarak, sönümlenir ve şiddeti azalır. Yanmaz özellikli, yangına dayanımlı malzemeler sayesinde ses sönümlendiği gibi, ortamda bulunan kişilerin güvenliği de sağlanmış olur. Gürültüsüz ortamlarda çalışma verimi artar, bireylerin ruhsal ve bedensel sağlıkları ve bütünlükleri korunmuş olur.

Adetaş Yapı’nın sağladığı geniş ürün kataloğu içerisinde Ses yalıtımı faydaları alanına yönelik ürünler başı çekmektedir. Her tür yalıtım malzemesi konusunda en kaliteli, Avrupa standartlarındaki ürünleri Türk müşterilerle buluşturan Adetaş Yapı sayesinde aradığınız tüm ürünleri tek bir çatı altında bulmanın rahatlığını yaşayacaksınız. Çalışanların verimini arttırmak, konutların değerini arttırmak ve stresten uzak bir şekilde bireysel sağlığınızı en üst seviyeye çıkartmak için akustik yalıtım seçeneklerini bir an önce araştırmanız önerilmektedir. 

Blog Son 8 Makale