0216 573 66 13

Artan şehirleşmenin ve endüstri kuruluşlarının birbirine yakın alanlarda imar edilmesinden dolayı gürültü denilen rahatsız edici ses faktörünün artışı doğal olarak artış göstermiştir. Araba gürültüsü, kalabalık ortamın oluşturduğu insan sesi gürültüsü, çalışan makinelerin gürültüsü gibi unsurlar bir süre sonra insan için rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyor.

Özellikle de yapı malzemelerinde duvar materyallerinin eskisine nazaran daha ince malzemelerden seçilmesi sebebiyle ev ortamında alt ya da üst veyahut yan dairelerin rahatsız edici gürültüsü rahatlıkla duyulabilir hale geldi. Her ne kadar fark etmesek de, rahatsız edici ses faktörü zaman içinde insanın ruhsal sağlığını tehdit eden bir etmene dönüşüyor.

Uykusuzluğa ya da iyi dinlenememeye sebep olan uykusuzluk problemini tetikleyen rahatsız edici ses bir süre sonra insan bünyesinde stres faktörü olarak kendini gösteriyor. Bu gibi durumlardan kurtulabilmek için meskenlerde adepan ses yalıtımı sistemleri ile rahatsız edici gürültü faktörü çok büyük oranda azaltılabilir.

İstanbul'da Ses Yalıtımı Satan Firmalar

İstanbul ses yalıtımı uygulamasında üst sıralarda yer almaktadır. İş yeri, ofis, ev ya da endüstriyel üretim yapan fabrikaların içinde oluşan gereksiz ses faktörünü önleyebilmek adına yapılan ses yalıtım uygulamaları hem iç çevrenin ses akustiğini hem de dışarıdan gelen rahatsız edici negatif ses etkisini düzenlemektedir. İstanbul da Adetaş yapı market tarafından üretimi yapılan ses yalıtım sistemi malzemeleri Türkiye’nin dört bir yanına bu konuda çözüm arayanlar için ulaştırılıyor.

istanbul-ses-yalitim-malzemeleri

İstanbul Ses Yalıtım Malzemeleri

Adepan ses yalıtımı sistemleri, yalıtım yapılacak meskenin kullanım özelliğine göre farklılık göstermektedir. Ses yalıtım süngeri olarak tabir edilen bu malzemeler farklı kalınlıklara ve ses yalıtım özelliklerine sahiptirler. Bariyerli adepan ses yalıtım süngerlerinin kalınlık ölçüleri 13mm’den başlayarak kullanım alanının niteliğine göre kalınlaşmaktadır. Evlerde, ofislerde su boruları, gider boruları etrafına sarılabilen bu yalıtım süngerleri sesi %50 oranında kesmektedir.

istanbulda ses yalıtımı satan yerler

Ayrıca elastik bir yapıya sahip olan ses yalıtım süngerleri her türlü yüzeyde şekil verilerek rahatlıkla kullanılabilirler. Adepan 1cm ve 5cm kalımlı karasıda değişen yalıtım süngerleri evlerin, ofislerin iç cephelerinde, jeneratör odalarında, bar, restoran gibi alanların ses yalıtımlarının yapılmasında ve stüdyolarda rahatlıkla kullanılabilirler. Bir diğer ses yalıtım ürünü de ses yalıtımı sağlayan ve akustiği düzenleyen piramit bariyer süngerlerdir. Bu ürünler sadece sesi yalıtmanın dışında görevlere de sahipler.

Ses yalıtım süngeri üzerine eklenen piramit oluklu süngerler iç ortamın akustiğini de düzenlerler. Gereksiz gürültü oluşturan yankılanmayı önleyen bu ürünler, sesin mekân içinde eşit ve rahatlıkla duyulabilir bir şekilde dağılmasını sağlarlar. Yanmaz malzemeden imal edilen bu yalıtım ürünleri herhangi bir yangın çıkması halinde yanmaz özelliğini korumaktadır. Piramit süngerli yalıtım ürünlerinin kalınlıkları kullanılan yalıtım süngerleri ile birlikte 68mm ye kadar çıkmaktadır. Akustik düzenleyici bu ürünler özellikle sesin düzgün dağılımının önem arz ettiği gece kulüplerinde, konferans salonlarında, ses kayıt stüdyolarında kullanılmaktadır.

Blog Son 8 Makale