0216 573 66 13

akustik sünger

İnsanların yaşam alanlarında çok farklı konfor unsurları vardır. Bunların başında ise binalardaki ses ve ısı yalıtımları gelmektedir. Bireyler iş hayatının ve günün yorucu temposundan sonra dinlenmek için evlerine geldiklerinde sessiz bir ortamda huzur aramaktadır ki bunun için iyi bir ses yalıtımı yaptırmak gerekmektedir. Bu ses yalıtımının en kaliteli unsurları arasında bulunan akustik sünger ise son teknoloji ile üretilen bir ses yalıtımı unsurudur.

Bu ses yalıtım unsuru binaların duvarlarında ve tavan unsurlarında kullanılabildiği gibi duvar aralarında da kullanılabilmektedir. Çok kolay şekilde montajı yapılabilen akustik unsurlar sesi büyük oranda abzorve ederek yaşam alanında istenen sessizliği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli yapıştırıcılar ile kolayca monte edildiği için montaj avantajı da bulunmaktadır.

Akustik sünger nerelerde kullanılır

Akustik sünger sadece evlerde değil ses yalıtımının önemli olduğu her türlü alanda kullanılması gereken bir yalıtım malzemesidir. Bu alanlar içinde bulunan sinema ve tiyatro gibi yerlerde çok iyi sonuç vermektedir. Ayrıca fabrika, endüstri kurumları gibi çok gürültülü yerlerde bu yalıtım çözümü kullanılabilen bir yalıtımdır.

Tüm bunlara ek olarak market ve restoran gibi yerlerde de akustik sünger kullanmak çok iyi sonuç vermektedir. Bununla birlikte yanmaz bir özelliği bulunan bu sünger her yerde çok iyi bir yalıtım sağlamaktadır. Ses yalıtımı ile her türlü bina ve yapıda çok iyi sonuç alınmaktadır.

Blog Son 8 Makale