0216 573 66 13

Ses yalıtımı temel olarak insanlardan ve çeşitli icatlardan kaynaklanan ve çevre ile insana olumsuz etkileri bulunan gürültü kirliliğinin yarattığı bu kötü etkileri minimum seviyeye indirmek amacıyla yapılan uygulamalar bütünüdür. Ses yalıtım uygulaması, bir ihtiyaç-çözüm ilişkisi sonucunda ortaya çıkmış olmasının yanı sıra bu ihtiyaç, çağımızda zaruri bir hâle dönüşmüştür. Ses yalıtım uygulamaları hemen her alana uygulanabilen bir işlemler bütünüdür ve her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle bu işlemlerin sayısı çoğalmıştır. Adepan ses yalıtımı, akustik ses yalıtım, bariyerli ses yalıtımı, iç mekan halı ve panel yalıtımları gibi yalıtım uygulamaları, ses yalıtım uygulaması çeşitlerinden sadece birkaçıdır.

Ses yalıtım uygulamasının sonucunun başarılı olabilmesi için bu uygulamaların uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. Mekan keşfi, projelendirme, uygulama gibi birçok aşamadan oluşan ses yalıtım uygulamalarında bu aşamalara özen gösterilmesi, yalıtımın uzman kişiler tarafından uygulanması gibi önemli faktörlerin dışında, yalıtım sürecinde kullanılan malzemelerin kalitesi ve niteliği de oldukça önemlidir çünkü her mekan için ayrı niteliklerde malzemeler bulunmakta ve bu malzemeler nitelikleri ile mekana uygunluğu göz önünde bulundurularak kullanılmaktadır. Akustik paneller, akustik süngerler, standart ses yalıtım süngeri, yanmaz süngerler, renkli süngerler, piramit ve yumurta süngerler, bariyerli ses yalıtım sünger, adepan sünger, bass küpü gibi pek çok yalıtım malzemesi, ses yalıtım malzemeleri listesinde yer almaktadır. Tüm bu süreçler ve koşullar göz önünde bulundurulduğunda; kaliteli malzemeler kullanarak uzman kadrosuyla ses yalıtım uygulaması yapan sektör firmalarından bir tanesi Adetaş Yapı’dır. Sektöründe lider konumda yer alan Adetaş Yapı, Türkiye’nin tüm illerinde ses yalıtım uygulaması hizmeti vermekte ve bu hizmeti oldukça kaliteli bir şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Kalitesinden ve özverisinden hiçbir şey eksiltmeden, her geçen gün bir adım daha ilerlemeyi hedef alan ve bunu başarabilen bir firma olan Adetaş Yapı’nın Türkiye kapsamında hizmet verdiği illerden birisi de Malatya ilidir. Doğu Anadolu Bölgesi’ne gidiş rotasında önemli bir güzergah olan ve kültürel açıdan gelişmişlik gösteren Malatya ili, bu açılardan bakıldığında özellikle ses yalıtım uygulamasına ihtiyaç duyan illerden bir tanesidir ve bunun bilincinde, özveriyle hareket eden Adetaş Yapı, Malatya ilindeki tüm açık ve kapalı mekanlara ses yalıtım uygulaması hizmetini sunabilmektedir.

Blog Son 8 Makale