0216 573 66 13

Stüdyolarda ayrılan belli bir kısımda görev yapan ve stüdyoların önemli ünite birimlerinden biri olan reji odaları, birçok kişinin birbirinden farklı uzmanlık alanlarıyla birlikte çalıştığı odalardır. Reji odalarının içerisinde birden fazla monitör ve teknolojik alet yer almaktadır. İçerisinde birden fazla monitör ve birçok insanın çalışması, reji odalarında çok zaman rahatsız edici boyutlarda gürültü çıkmasına neden olmaktadır. Bunun dışında yine içerideki sesin oda dışına yansıması da çevreye rahatsızlık vermekte, dışarıdan içeri giren sesler de içerideki mevcut seslerle karışarak gürültü kargaşasına neden olmaktadır. Bu tür sorunların ortadan kaldırılması için reji odalarına ses yalıtımı yapılabilmektedir.

Reji odası ses yalıtımı için içeriden gelen ve dışarıya çıkan ses yalıtımının birinci sınıf kalite malzemelerle ve uzman kadrolar tarafından uygulanması gerekmektedir. Uygulanan ses yalıtımı her iki sesin geçişini de üst düzeyde izole etmektedir. İç ve dış seslerin izolesi yapıldıktan sonra akustik ses yalıtımı da yapılabilmektedir. Her iki ses yalıtımıyla reji odasındaki yankı ve eko problemleri engellenerek düzenlenebilmektedir. Reji odalarına uygulanacak akustik ses yalıtımlarında, yanmaz özelliğe sahip olan akustik sünger çeşitleri kullanılmaktadır. Bu akustik süngerler nemlenmez, küflenmez ve koku yapmazlar. Bu nedenle uzun ömürlü kullanım imkanı vermektedirler.

Hemen her mekana uygulanabilirliği kolay olan akustik süngerler, esnek bir yapıya sahiptirler bu yüzden ek bir iş yükü çıkarmadan kolaylıkla uygulanabilirler. Farklı renk ve farklı profillerde alternatifleri olan akustik süngerler, estetik görüntüleriyle uygulandıkları mekanın da estetik ve profesyonel bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunurlar. Yüksek ses yutma kapasitesine sahip akustik süngerler; duvar, tavan ve zemine uygulanabilmektedir. Tamamen ihtiyaç ve istek doğrultusunda duvar, tavan ve zemin olarak üç farklı alternatifle uygulanabilen ses yalıtım malzemelerinin yine isteğe ve ihtiyaca göre kalınlık ve yoğunluğu da ayarlanabilmektedir.

Yapılan iş nedeniyle oldukça sakin bir ortam gerektiren reji odalarına ses yalıtımı yapılmalı ve böylece hem çalışanların iş verimlerini artırılmalı, hem de çevrede oluşabilecek gürültü kirliliğinin önüne geçilmelidir.

Blog Son 8 Makale