0216 573 66 13

Restoran, cafe, bar gibi işletmelerde şüphesiz ses kirliliğinin yaşanmaması gerekmektedir. İnsanların yemeklerini yiyerek keyifli vakitler geçirecekleri bu tarz işletmelerde sessiz ve huzurlu bir ortamın sağlanması gerekmektedir. Restoranlarda müşterilerin kendi aralarında konuştukları seslerin bile birbirine karışmaması, iç seslerin kontrolünün sağlanması gerekir. Aşırı gürültü ortamlarında, bu tarz işletmelerde müşteri memnuniyetsizliği ve müşteri kaybı yaşanmaktadır.

Ses yalıtımı uygulamaları ile işletmenizdeki ses kirliliğini önleyebilirsiniz. Öncelikle restoran, cafe gibi yerlerdeki mutfak ve işletme yönetimine ait bölmelerden müşteriye açık olan bölgelere seslerin karışmaması adına iç kısımlarda ses izolasyonu yapılmalıdır. Daha sonra ise iç seslerin kontörlü sağlanarak dışardan gelecek seslerin engellenmesi gerekmektedir.

Restoran gibi işletmeler genellikle şehre ve yerleşim yerlerine yakın yerlerde olmalıdır. Bu nedenle araç trafiğinin getirdiği gürültülü ortam restoran müşterilerine olumsuz etki etmektedir. Aşırı gürültü huzurun kaçmasına sebep olacaktır. Bu nedenle profesyonel ekipman ve kadro ile ses izolasyonu çalışmaları yapılmalıdır. Bu çalışmalar ile ölçülen ses, sistematik olarak projelendirilmelidir. Dünya standartlarındaki kaliteli ses yalıtım ürünleri ile sağlanacak ortam ile artık müşterileriniz ve sizler rahat ve huzurlu ortamlarda olacaksınız.

Bu tarz işletmeler için özel ses yalıtım çalışmaları yapan firmamız ile restoran, cafe ve bar gibi işletmelerinizde aşırı gürültü artık sizin için bir sorun olmayacaktır. Ses izolasyonu için gerekli ölçümlerin profesyonel ekiplerimizle yapıldıktan sonra uygun yalıtım malzemelerin seçilmesi gerekir. Yapılan çalışmalar neticesinde gerek işletmelerinizin içerisinde olan sesi dışarıya çıkmaz. Gerekse de dışardan işletmenize rahatsızlık verecek gürültü unsuru ortadan kalkacaktır. Ayrıca işletmeniz içinde özellikle mutfaklarınızda oluşan çalışma ortamının getirdiği yoğun ses kirliliği de, restoran kısmındaki müşterilerinizi etkilemeyecek şekilde engellenecektir. Tüm bunlar için bizlere ulaşarak referans uygulamalarımızı göz önüne alarak, sorunları kalıcı ve garantili olarak nasıl çözdüğümüzü test etmiş olacaksınız.

Blog Son 8 Makale