0216 573 66 13

Komşularınızın sesinden, yaşadığınız şehrin gürültülü caddelerinden çok mu sıkıldınız? Artık biraz olsun sessiz ve deliksiz bir uyku mu uyumak istiyorsunuz? Bunun çözümü artık şehrimize, Sakarya’ya kadar geldi. Adepan Ses Yalıtımı ile Sakarya’nın her noktasındaki gürültü problemi artık tarih oluyor. Ses yalıtımı konusunda sektöründe öncü olan Adepan evinize, iş yerinize ve akla gelebilecek ihtiyacın olduğu her yerde hizmetinizdedir.

Peki, nedir bu ses yalıtımı ve nasıl yapılır? Ya da önce müşterilerimizi ses yalıtım yaptırmaya iten sebeplere göz atalım. Öncelikle yılla geçtikçe yapı malzemeleri ağırlıklarını kaybetmekte ve yapının içine oldukça yüksek gürültü nüfuz etmektedir. Bu şekilde gürültülü ortamlarda yaşayan ve çalışan bireyler de rahatsızlıklarını gidermek için ses yalıtımı yaptırmaktadırlar. Stüdyo, sinema salonları gibi mekânlarda seslerin sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için de ses yalıtımı tercih ediliyor. Ses yalıtım işlemi yapılırken öncelikle yalıtım malzemesi sağlıklı bir şekilde belirlenmelidir. Tabi işlemin yapıldığı mekânın tavanı, tabanı ve duvarları için farklı yoğunlukta ve kalitede malzemeler kullanılmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile bu seçimi en doğru şekilde yaparak sizlere sessiz ve huzur dolu bir ortam sağlıyoruz. Binanın yapımında kullanılan malzemelerin de yalıtıma katkısı önemlidir. Binanın yapı malzemeleri yalıtımlı ise ekstra yaptıracağınız yalıtımın maliyeti biraz daha ucuzlar.

Ses yalıtım malzemeleri arasında ihtiyaca göre çeşitli malzemeler kullanılır. Mesela bu malzemelerden birisi bariyerli ses yalıtım süngeridir. Bariyerli ses yalıtım süngeri ses yalıtım malzemelerinin ve süngerlerinin parçalanmış ve artık konumdaki hallerinin tekrar preslenerek çok daha yoğun hale getirilmesi sonucu elde edilir. Ayrıca ağır kurşun bariyerle birlikte kullanıldıkları için Çok yüksek frekanslı ve gürültülü seslerin yalıtımı için idealdirler ve bu yüzden diğer kullanılan ses yalıtım süngerlerine göre daha çok tercih edilir. Jeneratör odası, kazan dairesi gibi gürültü oranı yüksek mekânlar kullanım alanlarına örnektir.

Bir de ortamdaki yüksek yoğunluktaki sesi yönlendirme işlemi için gerekli olan akustik ses yalıtım işlemi vardır. Bu da daha çok müzik stüdyoları ve sinema salonlarında sesin daha iyi iletilmesi için kullanılmaktadır. Sakarya sınırları içerisinde bütün bu hizmetlere en iyi fiyat ve hizmet garantisi ile Adepan Ses yalıtımı ile ulaşabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale