0216 573 66 13

Hayatımızın büyük çoğunluğu gürültü ve yoğun ses ortamlarında geçmekte. Bundan kurtulmanın tek yolu ise doğru ve kalıcı ses yalıtımı yapmaktan geçiyor. Ses izolasyonu hayatınızdaki her binaya yapılabilecek bir uygulamadır. Evlerinize, ofislerinize, işletmelerinize ses yalıtım uygulamaları yapabileceğiniz gibi, hastane ve okullar gibi kamu yerlerinde de ses yalıtımı gerekmektedir.

Dış mekandan seslerin evlerimize, işletme ve ofislerimize girmesini, hastane ve okullarda hasta ve öğrencilerimizin yoğun ses unsurundan etkilenmemesi adına ses izolasyonu uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca ses yalıtımı içerdeki ses düzenini de sağlamaktadır. Bar, disco gibi eğlence mekanlarında dışarıya sesin rahatsız edici ölçüde çıkmasına engel olur.

Bunların yanında sinema, ev müzik stüdyosu, profesyonel müzik stüdyosu ve radyo stüdyoları gibi sesin odalara hapsolması gereken yerlerde de mutlaka olmalıdır. Bazen sağlığınızı etkileyen aşırı gürültü bazen de işlettiğiniz yerlerde müşteri memnuniyetsizliğine sebep olabilir. İş yerlerinde iş motivasyonunuzu düşürürken, günlük hayatınızı zorlamaktadır. Özellikle evlerimizde aşırı sese maruz kalarak bir hayat yaşamak bizlere çok ciddi sağlık sorunları yaşatmaktadır.

Ses yalıtımı yaptırırken kaliteli ürünlerin ve öncesinde doğru ses ölçüm ve tespitlerin yapılması önemlidir. Ses izolasyonu için gerekli ürünlerin tespiti profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Hangi mekan ve hangi madde üzerine yapılacağı önemlidir. Ayrıca uygulamalar yapılmadan önce ses ölçümleri ve fiziksel ölçümlerin yapılması son derece doğru ve güvenilir olmalı. İç-dış duvar, tavan ve zemin yalıtımları birbirine benzer uygulamalar olsa da malzeme konusunda doğru kararlar verilmeli. Sinema, disco gibi yerlerde yanmaz süngerlerin kullanımı ve sesin dışarıya çıkmaması için üst düzey kaliteli yalıtım ürünleri kullanılmalı. Artık hayatımızın içinde olmazsa olmazlardan olan ses yalıtımı ile artık hayatımızda olmazsa daha güzel olur diyeceğimiz, yoğun ses, gürültü, stres ve siniri hayatımızdan atmaktayız.

Blog Son 8 Makale