0216 573 66 13

İnsanların günlük yaşantılarından en çok şikayetçi oldukları konu ses ve gürültü olayıdır. Gerek ev ortamında gerekse iş yeri ortamında sesin insanı huzursuz eden ve sürekli olarak rahatsızlık veren bir yapısı vardır. Böyle zamanlarda kapıları ve pencereleri kapatmak çare gibi görünse de her zaman bu önlemi almak mümkün olmuyor. Ses yalıtımı nedir diye sorulduğunda ses yalıtımı sesin bulunduğunuz ortama girmesine engel olan bir sistemdir cevabı verilebilir.

Ses yalıtımı nedir

Ses yalıtımı olan binalarda ses kirliliği ya da yoğun gürültü içeriye sızmıyor. Kullanılan malzemenin kalitesine göre sesin gelme oranı da değişiyor. Bu nedenle ses yalıtımı yaptırma düşüncesinde olan biriyseniz profesyonel bir firma ile çalışmalı ve kaliteli malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ses Yalıtımı Nerelerde Kullanılır

Ses yalıtımı hemen her binada rahatlıkla kullanılabiliyor. Apartmanlarda, müstakil evlerde, iş yerlerinde, yüksek müzik ile yayın yapılan eğlence mekanlarında, düğün salonlarında ses yalıtımı kullanılıyor. Bunlara ek olarak her yerde aynı malzeme kullanılmıyor. Apartman ve iş yerleri için orta kalitede ürünler kullanılabilirken yüksek müzik sesinin olduğu stüdyo ve düğün salonu gibi ortamlarda akustik ses yalıtımı yapılabiliyor. Mekan çok önemli olduğu için bu konuda hizmet almadan önce iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Bariyerli ses yalıtımı hem yeni binalar da hem de eski binalarda uygulanabilen bir yalıtım sistemidir.

Ses Yalıtımı Fiyatları

Ses yalıtımı ile daha sessiz ve daha sakin ev ya da iş yeri ortamı yaratmak isteyen insanlar için farklı malzemeler ile hizmet veriliyor. Bu sistem sayesinde dışarıdaki gürültüyü evinizin dışında bırakacak ya da evinizde oluşan seslerin yan komşunuzun duymasına engel olabileceksiniz. Ses yalıtımı maliyet olarak malzemeden malzemeye farklılık gösteriyor.

Aynı zamanda maliyeti etkileyen diğer hususlardan bir diğeri de ses yalıtım sisteminin uygulanacağı binanın büyüklüğüdür. Bina ne kadar büyük olursa kullanılan malzeme miktarı ve işçilik de ona göre artacaktır. Her malzeme kendine göre bir fiyat kalitesine sahip olduğu için farklı fiyat aralıkları oluşabiliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen insanlar firmaya uğradıklarında ya da firma sitesini incelediklerinde rahatlıkla bir ön fiyat bilgisine ulaşabilirler.

Blog Son 8 Makale