0216 573 66 13

Çevreye rahatsızlık vermemesi için birçok gürültülü yerde ses yalıtım uygulaması yapılır. Diskolar, sinema salonları, daire içleri ve akla gelebilecek gürültülü diğer yerler bunlar arasındadır. Ses yalıtımıyla hedeflenen, ses dalgalarının mekân içerisinde kalması ve dışarı çıkışının engellenmesidir.

Sinema Salonlarında Ses Yalıtımı

Gürültülü sinema salonlarında ses yalıtımı için en yaygın kullanılan malzemeler:

  1. Akustik kumaştan ses yalıtım panelleri ve süngerleri
  2. Ses dalgalarını engelleyen süngerler
  3. Salon zemininde kauçuk tabanlı halılar ve kauçuk mantar levha şeklinde sıralanabilir.

Ses Kayıt Odalarında Ses Yalıtımı

Ses kayıt odalarında akustik süngerler ve çeşitleri kullanılır. Doğru sesin yakalanması ve dışarı ses gitmemesi için önemlidir. Piramit, labirent ve yumurta akustik süngerler, sesi doğru yansıttıkları ve sakladıklar için sıkça başvurulur.

Apartmanlarda Ses Yalıtımı

Apartmandaki ses yalıtımında hem duvar içi hem de duvar dışına yapılan uygulamadan bahsedilebilir. Binanın yapımı sırasında bondex isimli sünger çeşidi kullanılır ve bu malzeme oldukça dayanıklıdır. Isı yalıtımı da yapan bu malzeme, akustik süngerlerin parçalarının sıkıştırılmasıyla yapılır. Böylece daha fazla etkili oldukları bilinmektedir. Daire içlerinde tavan ve duvarların dışında olan ses yalıtımında da kendiliğinden yapışkanlı sünger çeşitlerine sıkça rastlanır. Bu süngerleri kendiniz oda ölçüsüne göre satın alabilir ve yapıştıra da bilirsiniz.

Disko Ses Yalıtımları

Gürültülü mekânlardan biri olan disko ve barlarda da yapı içerisinde akustik sünger çeşitleri görülebilmektedir. Kalınlık bakımından diğerlerine göre daha fazla olan seçilir ve böylece yoğun gürültü daha etkili şekilde kesilmektedir.

Ses Yalıtım İşlemleri Ücretleri

Ses yalıtım fiyatları kullanım alanı, ürün çeşidi ve işçilik gibi etkenlere göre belirlenir. Ancak çeşitler arasında birim fiyatlarında fazla fark yoktur. Ayrıca avantajlı paketlerden de yararlanmak mümkündür.

Blog Son 8 Makale