0216 573 66 13

Kentlerin gittikçe metropol boyutlarına ulaştığı ve birçok konutun, iş yerinin iç içe geçtiği yerlerde ses yalıtımı da büyük önem kazanmaktadır. Ses kaynakları çeşitlidir ve bu sesin rahatsız edici boyutlara ulaştığı andaki hali gürültü olarak nitelendirilmektedir. Uzun süre gürültüye maruz kalan bireylerde, psikolojik davranış bozuklukları gözlemlenebilmektedir.

Çalışma veriminin düşmesi de gözlemlenen negatif olaylar arasındadır. Aynı zamanda özellikle çalışma ortamlarında, gürültüye maruz kalan işçilerde uzun vadede duyma sorunlarıyla ilgili sıkıntılar yaşanabilmekte ve meslek hastalığı kapsamında duyma kaybı görülmektedir. Bu tür sıkıntılarda hem birey hem de bireyin çalıştığı şirket zarara uğramaktadır. Kişilerin sağlık ve güvenliklerini sağlamak ve çalışma hayatındaki verimi korumak için, ses yalıtımında aksiyon almak elzemdir.

Ses yalıtımı alanında kullanılan malzemelerin, mekanın özelliklerine göre seçilmiş olması ve Avrupa standartlarına uygun kalitede üretilmiş olması önemlidir. Adetaş Yapı sayesinde akustik yumurta süngerleri, akustik düzenleyici paneller, ses yalıtım bariyerleri, basotect süngerler, akustik piramit ve düz süngerler gibi pek çok kaliteli ses yalıtım materyallerine ulaşmanız çok kolay olacak. Kaliteli genel ses yalıtımında kullanılan materyallerin tedariğinin yanısıra, makina dairesi, odyometri ölçüm kabinleri, müzik stüdyoları gibi özel mekanların ses ve akustik yalıtımlarında tecrübemizi sizlerle paylaşıyoruz. Artık Adetaş Yapı sayesinde hiçbir mekanda gürültü problemi yaşanmayacak.

Ses yalıtımı konusunda önemli olan bir konu da, malzemelerin güvenliğidir. Ne yazık ki birçok firma ucuz ve kalitesiz, yangına dayanımı olmayan materyalleri tercih etmekte ve o mekanda çalışan veya yaşayan kişileri tehlikeye atmaktadır. Yangına dayanımlı süngerleri tercih ederek, gürültünün yanısıra yangın risklerinden de hem kendinizi, hem sevdiklerinizi koruyabilirsiniz. Yapı Malzemeleri yönetmeliği kapsamında CE işaretine sahip, yangına dayanımlı kaliteli materyaller sayesinde güvenliğinize gereken önemi vereceksiniz.

Blog Son 8 Makale