0216 573 66 13

Tavan ses yalıtımı nasıl yapılır ve konutların ve binaların katları arasında komşu katlar ile olan ses iletim durumlarının ortadan kaldırılması için konutlar ve binalara ses yalıtım hizmeti sunuluyor. Ses yalıtım konusunda yaşanan problemlerin giderilmesi ile birlikte apartman ve konut sakinleri daha huzurlu bir hayat sürebiliyorlar. Kişiler üst kattan ya da yan kattan gelen diğer kişilere ait olan seslerden rahatsızlık duyabiliyorlar. Ya da kişiler kendi seslerinin başkalarının duymasına önlemek için bir takım ses yalıtım tekniklerine başvuruyorlar. Ses yalıtım konusunda birçok yöntem bulunuyor.

Tavan ses yalıtımı nasıl yapılır

Ses Yalıtımı Nedir?

Ses yalıtımı istenmeyen seslerin gelmesini ve kişilerin kendi seslerinin bir başka kata ya da kişilere yansımasını engelleyen bir yöntemdir. Bina ve konutlardaki ses karmaşasının önüne geçebilmek için ses yalıtım hizmetleri oldukça büyük bir önem arz ediyor. Bina ve konutlar için etkili bir ses yalıtım hizmeti verilebilmesi için öncelikle bina ve konutların yapılarına uygun malzemelerin tercih edilmesi gerekiyor. Doğru ve nitelikli malzemelerin yanı sıra etkili bir çalışma usulü ile kaliteli ses yalıtım hizmeti veriliyor.

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Konut ve binalara ses yalıtım yapmasının iki farklı sistemi yer alıyor. Bunlar duvar üstüne ve alt kısmına olmak üzere ikiye ayrılacak şekilde planlanıyor. Hem duvar üstüne ve hem de duvar altına yapılması ses yalıtım konusunda çok daha fazla kalite sunar. Her ikisi ayrı ayrı ele alındığında da kaliteli bir hizmet ortaya çıkıyor. Ses yalıtım malzemeleri duvar alt ve üst katmanlarına serilerek her tarafı çepe çevre sarması ile yapılan bir çalışmadır. Bu işlem ile birlikte katlar arasındaki ses geçişi engellenir.

Özellikle eğlence merkezlerinde, diskolarda iç mekandaki sesin dışarıya yayılmasını engellemek için oldukça kaliteli malzemelerden ses yalıtım hizmeti sunuluyor. Duvar ses yalıtımının yanı sıra birçok kişi tavan ses yalıtımı nasıl yapılır sorusuna cevap arıyor. Tavan ses yalıtımı da duvar ses yalıtımı gibi iki yan ve alt duvarlara uygulanabiliyor. Ses yalıtım malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik hizmetinde sorun olursa hizmet kaliteli olarak yerine getirilmez. Bu nedenle kaliteli işçilik ve malzeme ses yalıtımı için olmazsa olmaz.

Blog Son 8 Makale