0216 573 66 13

A 15/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

A 15/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 642
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 3113 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


İnşaatın yapımı sırasında vurma, kırma ve darbelere bağlı olarak oluşabilecek her türlü zararı minimum seviyeye indirgeyerek müşterilerinin zor duruma düşmelerini önlemiş olan su tutucu bantlar çok yönlü bir koruma özelliğine sahiptir, sadece su geçirmez özelliğinin yanı sıra dayanıklılığı ile de göze çarpmaktadır. Genel olarak inşaat sektöründen sağlık sektörüne kadar her alanda sıklıkla tercih edilmekte olan su tutucu bantlar;

  • Dayanıklıdır
  • Uzun ömürlüdür.
  • Yanma, paslanma gibi olaylar karşısında fiziksel özelliklerinden herhangi bir şey kaybetmezler.

Pvc Su Tutucu Bantla Nasıl Uygulanır

Şüphesiz ki her her iş değerlidir ve kutsaldır, bu yüzden su tutucu bant satın alırken müşterilerinin vermiş oldukları görevleri hafife almadan işini değerlendiren, ilgi alakası yüksek bir firma tercih etmek son derece önemlidir. Su tutucu bant uygulanırken alanın aldığı nemi, konumunu odak noktası olarak belirleyerek plan ve programı farklı bir bakış açısı ile alarak çalışmalara başlanmalıdır. Su tutucu bantı uygulamadan önce alet, malzeme eksikliğini temin ederek olası bir zaman kaybının önüne geçmek önemlidir.

Müşteri memnuniyetini esas alarak, her işi kendi işiymiş gibi benimseyen ve etik davranmaktan bir gün bile şaşmayan bir firmanın ortaklığını alan sektörler iş alanları için gayet dayanıklı, aşınmayan ürünleri denemiş olacaktır. Genel olarak su tutucu bant monte işlemine dair tüm bilgileri yılların vermiş olduğu tecrübelere dayanarak sistemli bir şekilde çözüme kavuşturan bir isimle çalışmak gerekir.

Benzer Ürünler