0216 573 66 13

A 20/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

A 20/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 645
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 2702 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Su tutucu bant üretimi yapan firmalar; dayanıklı olmasına azami özen göstererek, herhangi bir su teması sonucu ufalanma yapmayan, çabuk bir şekilde uygulanma özelliğine sahip ürünler piyasaya sürme gayreti içerisindedir. Firmalar, prensipleri doğrultusunda hareket ederek piyasaya nazaran daha başarılı bir portföy edinerek su tutucu bant ticareti yapmaktadır.

Pvc Su Tutucu Bant Uygulaması 

Her koşul karşısında dayanıklı, akmayan ve akıtmayan su tutucu bantlar meydana getirmeye gayret etmişlerdir. Teknolojinin bütün imkânlarını seferber ederek kendilerine bir yol haritası belirleyip çalışanları ile birlikte gerek duyulan tüm yapılandırma işlemlerini aralıksız olarak gerçekleştirmekte olan markalar, herhangi bir iklim değişikliğine bağlı olarak akmayan, aşınmayan su tutucu malzemeler üretmektedir.

Uygulanacak olan alanın bütün sorumluluğunu üstlenerek sistemli çalışmaya ve iş bitiriciliğine azami özen gösteren firmalar; pozitif, negatif tüm değerleri dikkate alarak kendilerini geliştirmeyi amaçlamıştır. Su tutucu bant üretimi yapan firmalar, müşterilerine su tutucu bantlar hakkında detaylı bir bilgi vererek hangi tip ürünü uygulatmak istediklerini belirler, ardından da yağmur ve kar suyundan en az etkilenen, yüksek performanslı ürünleri hayata geçirir.

 İnsanlarda gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanmış oldukları sosyal medya araçları aracılığıyla su tutucu bantlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilir, işlerini en iyi koşulda yaptıracaklarının bilincine varabilir. Tartışmasız, üstlenmiş olduğu her sorumluluğu başarıyla yerine getirebilecek kapasitede olan firmalar; belirttikleri gün ve tarihte alanın döşeme işlemini bitirerek insanları zor duruma düşmekten kurtarır. 

Benzer Ürünler