0216 573 66 13

Schlüter BARA RTP

Schlüter BARA RTP

  • Stok Kodu 832
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2532 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-BARA-RTP, mevcut balkon ve teras konstrüksiyonlarının serbest kenarları için sonradan uygulanabilen, Schlüter-BARIN oluk sisteminin montajı için uygun kenar profilidir. Schlüter-BARA-RTP, balkon ve terasların açık kalan kenarlarının ön tarafına 50 cm’lik aralıklarla yerleştirilmiş olan 5 mm’lik vidalarla bağlanır.
Schlüter-BARA-RTP’nin alt ucunda, Schlüter-BARIN oluk sisteminin vidayla montajı sağlanan T-şekilli bir profil kanalı tasarlanmıştır. Schlüter-BARIN oluk sistemindeki uzun delikler, eğimin ayarlanarak sabitlenmesine imkan sağlar.

UYGULAMA
Schlüter-BARA-RTP kenar  profilini monte etmek için, zemin kontrüksiyonunun alın yüzeyinde yaklaşık olarak 50 cm aralıklarla 8 mm çapında delikler açın. Profilin delikleriyle örtüşmesi için, Schlüter-BARA-RTP, alın yüzeyine uygun pozisyonda yerleştirilerek delme işlemi için şablon olarak kullanılabilir.
Dübellerin yerleştirilmesinden sonra Schlüter-BARA-RTP kenar profili özel vidası Schlüter-RTPS 540 ile monte edilmelidir. Schlüter-BARA-RTP’nin zemin konstrüksiyonunun alın tarafına tamamen temas etmesi için, önceden kenar profilinin arka tarafındaki kanalı yapıştırıcı harçla doldurulur.
Schlüter-BARA-RTP monte edildikten sonra, Schlüter-BARIN oluk sistemi vidalarıyla beraber Schlüter-BARA-RTP profiline bağlanır. Uzun delikleri sayesinde istenilen eğim verilebilir.
Not: İç ve dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur. Schlüter-BARA-RTP’nin profil uçları arasında yaklaşık   5 mm boşluk bırakılır ve bağlantı
parçası yapıştırılarak örtülür.

MALZEME

Schlüter-BARA-RTP kromlaştırılmış ve renkli boyalı alüminyumdan yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Alüminyum profilin kaplaması solmaz, UV ve hava şartlarına dirençlidir. Görünen yüzeyler aşınmaya karşı korunmalıdır. Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RTP’nin uygunluğu beklenmekte olan mekanik, kimyasal ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.


BAKIM

Schlüter-BARA-RTP özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Alüminyum profilin kaplanmış yüzeyi solmaz ve UV-dirençlidir. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile tamir olunabilir.

Schlüter-BARA-RTP

Renkler:  
HB = Bej
RB = Kırmızı kahverengi
SB = Siyah kahverengi
PG = Pastel gri
BW = Parlak beyaz
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler