0216 573 66 13

Schlüter DILEX EK

Schlüter DILEX EK

  • Stok Kodu 868
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2360 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EK, zemin ve süpürgelik veya duvar seramikleri arasında kalıcı esnek köşe derzleri için birbirine geçen bağlantılı iki parçalı profildir. Schlüter-DILEX-EK, özellikle 8 mm’ye kadar yüksek genleşmeleri absorbe eder. Özellikle yüzer ve ısıtılan şaplardaki kaplamalarda, zemin-duvar veya süpürgelik seramikleri arasındaki kenar derzleri hacimlerinde şekil değişikliğine maruz kalırlar.
Profil, trapez delikli yan tespit kanatlarıyla zemin kaplamanın yapıştırıcısına sıkıca ankrajlanır. Alt profil bölümünde bulunan kanal boşluğu, zemin seramiğinin kesilmiş kenarlarının sokulmasını sağlar.
Birbirine geçen esnek bağlantısı, yaklaşık 8 mm’ye kadar dikey hareketleri absorbe eder.


UGYULAMA
Schlüter-DILEX-EK’yı seramik kalınlığına uygun seçin, O=Duvar veya süpürgelik seramiğinin kalınlığı, U=Zemin seramiğinin kalınlığı. Profilin „U“ yüksekliği, seramiğin kanala iyi yerleştirilmesini sağlayacak şekilde seçilmelidir (örneğin yaklaşık 8 mm ile 10 mm arasındaki seramik kalınlıkları için U 11).
Trapez şeklinde delikli profil kanatların yerleştirileceği yüzeye yapıştırıcı sürün ve profili sıkıca yapıştırıcıya bastırın, kanatları üstündeki yapıştırıcıyı malayla yayın.
Bir tarafındaki seramikleri, profil ile arasında yaklaşık olarak 2 mm derz bırakarak döşeyin. İkinci tarafta seramikleri, gerekirse kesik kenarını profilin kanalına yerleştiriniz.
Profil ve seramik arasındaki derzi tamamen derz dolgusuyla doldurun.


MALZEME

Schlüter-DILEX-EK, geri dönüşümlü sert PVC’den yapılmış olan yan ankraj kanatları ve yumuşak CPE’den genleşme bölgesinden oluşur.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-DILEX-EK, yapıştırma usulüyle döşenen seramik kaplamaların duvar/zemin bağlantısında köşe hareket derzi olarak uygulanır. Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dirençlidir.

CPE malzemesi UV ve dış hava şartlarına, mantar ve bakteriye karşı dirençlidir, gıda endüstrisinde kullanımı için uygundur ( FDA kurallarına göre).

CPE malzemesi çok sayıda asit, baz, yağ ve solventlere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak belirlenmelidir.BAKIM
Schlüter-DILEX-EK mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-EK

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G = Gri,
PG = Pastel gri,
BW = Parlak beyaz,
HB = Bej,
GS = Siyah
Benzer Ürünler