0216 573 66 13

Schlüter TROBA

Schlüter TROBA

  • Stok Kodu 833
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2371 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-TROBA, eğimli su yalıtımları üzerinde kullanmak için güvenilir ve sürekli etkili yüzey drenajıdır. Polietilenden delikli basınca dayanıklı kabarcıklı folyodan oluşur ve bitümlü su yalıtımı ve şap arasında yükseltilmiş boşluklar meydana getirir.
Kaplama konstrüksiyonu içine sızan su, trapez şeklindeki kabarcıklı yan deliklerden geçerek eğimli bitümlü su yalıtım tabakasına ulaşır ve orada drenaj boşluklarından serbestçe akarak tahliye edilir. Schlüter-TROBA 15 yılı aşkın bir süredir yüzey drenaj sistemi olarak denenmiş ve test edilmiştir.Yüzey drenajları ”bina dışındaki seramik ve plakalardan oluşan yer kaplamaları” için geçerli normlara sahip bulunmuştur ve böylece “tekniğin bilinen genel kuralları” arasında sayılır.


UGYULAMA
Taşıyıcı zemin ve üzerine DIN 18 195, kısım 5’e göre uygulanmış su yalıtımı, su tahliyesi için yeterli derecede eğime sahip olmalı ve uygun drenaj çıkışına bağlanmalıdır.
Eğimin yönüne bakılmaksızın, Schlüter-TROBA su yalıtımı üzerine üstüne serbest olarak döşenir. Membranlar yanlarda düz kenarları, bitimlerinde iki folyonun bitiş uçları en az bir sıra drenaj boşluğuyla örtüşürek üst üste bindirilir.
Kaplama konstrüksiyonu, doğrudan serilmiş olan Schlüter-TROBA’nın üstüne geçerli teknik kurallara göre uygulanır.
Not: Kenar bitişleri, hareket derzleri ve duvar bağlantıları için ürün programımızdaki uygun profillere dikkatinizi çekeriz.

MALZEME
Schlüter-TROBA, trapez şekilli 6 mm derinliğinde kabarcıklı yapısıyla formu değişmeyen polietilen folyodan oluşur. Sızıntı suyunun geçebilmesi için kabarcıkların dış köşelerin delikler açılmıştır. Membranın temas yüzeyi yaklaşık % 50’dir; kabarcıklı drenaj boşlukları geri kalan % 50’yi teşkil eder. Malzeme çürümez ve – 40 C° ile + 80 C° derecedeki alanlarda formu bozulmaz.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-TROBA öncelikle DIN 18195, bölüm 5’e göre yatay eğimli su yalıtım tabakaları üzerine döşenir ve orada su izolasyonu ve üzerindeki kaplama konstrüksiyonu arasında etkili yüzey drenajı oluşturur. Temel uygulama alanları, yüzey yalıtımı yapılmış olan balkonlar ve teraslar ayrıca endüstriyel yapılar, yüzme havuzları çevreleri, çamaşırhaneler, duşlar vs. gibi yerlerdir. Serilmiş olan Schlüter-TROBA uygulama esnasında mekanik yüklere karşı yeterli oranda dayanıklıdır, örneğin gerekli malzemeyi taşımakta kullanılan el arabasıyla üstünde yürünebilir.

Uygulanacak olan kaplama konstrüksiyonu seramikli veya seramiksiz şap olabilir veya çakıl veya mıcır tabakası üstüne döşenmiş olan karo veya taşlardan yapılabilir. Schlüter-TROBA, çakılın bitümlü su izolasyon tabakasına gömülmesini önler. Kaplama konstrüksiyonu içine sızan su Schlüter-TROBA kabarcıklı boşluklarında basınçsız olarak su tahliyesine doğru yönelir.
Benzer Ürünler