0216 573 66 13

Duvar Ses İzolasyonu

Duvar Ses İzolasyonu

  • Stok Kodu 916
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 14700 Kez incelendi

Yakın evlerden ve dışarıdan gelen sesler insanları rahatsız etmektedir. Bu problemi ses izolasyon sistemi ile önleyebilir ve dışarıdan gelen sesleri bu yöntemle engelleyebilirsiniz. Özel maddelerden yapılmış bu ses yalıtımı ortamlarda oluşan ses kirliliklerini önlemektedir. Ses kirliliği ayrıca insanlarda kulak rahatsızlıkları ve psikolojik problemlere neden olabilir.

Ses izolasyon sistemi çevreden gelen seslerin evin içinde duyulmasına engel olmaktadır. Birinci sınıf maddelerden üretilen yalıtım malzemeleri ile izolasyon yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler hava koşullarına ve diğer dış etkenlere karşı sağlam ve dayanıklıdır. Ses yalıtımı duvar altına ve duvar üstüne olmak şartıyla iki yöntemle de yapılabilir. Duvar altına izole edilen ses yalıtımı daha etkili ve kalındır. İzolasyon döşemesi yapılan yerlere ses yalıtımı yüksek olan ürünler kullanılmalıdır. Kullanılan malzeme doğru olunca etraftaki hiçbir yerden artık mekâna ses geçişi olmamaktadır. İzolasyonun dışarıdan gelen sesleri engellemesinin yanı sıra yalıtım yapılmış mekânda akustik bir ses sistemi ortamı oluşmasını sağlamaktadır. Apartmanlarda oluşan ses kirliliği yapılan ses yalıtımı ile de önlenebilir ve ses yapılmasından dolayı oluşabilecek herhangi bir sorunun da önüne geçilmiş olur. İzolasyonla sadece dışarıdan gelen seslerin engellenmesi değil çevreye yalıtım yapılmış mekândan da ses gitmesini engellemektedir. Çok aşırı bir ses seviyesinde müzikler dinlense bile yalıtımlı mekâna ses gelmeyecek veya bu mekândan sesler çevreye yayılmayarak rahatsızlık vermeyecek.

Duvar izolasyon sistemi ile mekân sahibini rahatsız edecek sesler engellenmiş olur. Kullanılan en iyi kaliteli ve bazı etkenlere karşı tam dayanıklı olan malzemelerle ses girişi veya ortamdan ses çıkışı engellenmiş olur. Duvar altına ya da duvar üstüne olmak üzere iki türde de yapılabilir. Ses yalıtım sistemleri ile ses karmaşalarını azaltabilirsiniz ve sizi rahatsız eden seslerin önüne geçmiş olursunuz. 

3052 / 8.04.2022

Salonumun arkasında karşı dairenin salonu var ve malesef müteahhit en ufak izalasyon yapmamış. Bu duvara hangi malzemeyi önerirsiniz, sadece kendim yapsam yetermi yoksa karşı tarafında yapması gerekir mi? Son olarak işçilil desteğiniz de var mı?

Yönetici Cevabı

Merhaba ,

çift taraflı bir çalışma olursa iyi olur tektaraflı yeterli gelmez 33 mm bariyerli adepan kullanacaksınız kodu 443

591 / 21.09.2016
Merhaba,evimin salonu ve mutfağı bir arada yani açık mutfak şeklinde,mutfak duvarından yan daireye ses gidiyor aynı şekilde bizede ses geliyor,bu durumda 916 kodlu ürünü kullanıp üstünüde ahşap panel ile kapatırsam gelen ve giden sesi kesmiş olurmuyum yoksa bariyerli mi kullanmam gerekir.Ahşap panel kullanacağım için farklı bir öneriniz olabilir mi? Teşekkürler..
Yönetici Cevabı Efendim sizin için 443 stok kodlu bariyerli adepan daha iyi olacaktır.
113 / 21.11.2015
Adepan ses izolasyon plakalarıni uyguladıktan sonra dış fiziksel etkilerden korumakve daha dekoratif bir görüntü elde etmek için ne tür malzemeler ile kaplanabilir , bilgilendiririseniz memnun olurum.
Yönetici Cevabı Adepanın Üzeine Fileli alçı çekilebilir, akustik sünger kaplanabilir, alçıpan yapılabilir, kumaş kaplanabilir, tuğla duvar örülebilir.
Benzer Ürünler