0216 573 66 13

STÜDYO SES İZOLASYONU

STÜDYO SES İZOLASYONU

  • Stok Kodu 925
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 14055 Kez incelendi

STÜDYO ODASI SES İZOLASYONU

İstenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için çeşitli malzemelerle yapılan uygulamalara ses yalıtımı ismi verilmektedir. Ses yalıtımları genel olarak gürültü engellemesi için yapılsa da, akustik sesler için yapılan ses yalıtım uygulamaları da mevcuttur ve bu ses yalıtım çeşitleri, sesi engellemek için değil sesin kalitesini artırmak ve yankıların engellenmesini amaçlı yapılan ses yalıtımlarıdır.

Akustik düzeni sağlamak adına kullanılan malzemeler ve ses yalıtımını sağlayacak malzemeler birbirlerinden farklıdır. Stüdyo odalarından en üst düzey verimi alabilmek için akustik ses yalıtımı yapılmalıdır fakat bunun da öncesinde ses izolasyonu yapılması gerekmektedir. Stüdyonun konumu, etrafındaki çalışma şartları gibi unsurlar göz önüne alınarak, stüdyonun nasıl bir izolasyona ihtiyaç duyduğu hesaplanmalı ve bunun sonucunda da birinci sınıf kalitedeki ses izolasyon malzemeleri kullanılarak stüdyo, süngerlerle kaplanmalıdır. 

Stüdyonun ses izolasyonu ile kaplanması, dışarıdan gelen seslerin stüdyo ortamına girişini engelleyerek hem çalışma verimini artıracak hem de akustik ses yalıtımı için zemin oluşturacaktır. Dışarıdan gelen seslerin geçişi tamamen ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. İzolasyon işleminde kullanılan malzemeler ne kadar kalın ve yoğunsa, ses geçişi de o kadar zorlaşacak ve azalacaktır. Ciddi ölçülerde ses yalıtımına ihtiyaç duyulması hâlinde, duvarların epdm bariyerli süngerlerle kaplanması gerekmektedir. Kaliteli malzemelerle ana ses izolasyonu yapıldıktan sonra akustik ses izolasyon aşamasına geçilmektedir.

Akustik ses izolasyon malzemeleri yine birinci sınıf kalitede malzemeler olmalıdırlar. Akustik ses izolasyon malzemeleri değişik kaplama modellerinin imkanını verebilmektedir. Estetik görünüm açısından stüdyo odasının içerisi kumaş kaplı paneller, deri kumaş eklenmiş süngerler ya da farklı renk seçeneklerindeki süngerlerle kaplanabilmektedir. Bu şekilde yapılan kaplamalar, stüdyonun içerisinde oluşacak yankı, ses karışıklığı gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olacak ve bunu yaparken de dekoratif bir görüntü sunacaktır.

Benzer Ürünler