PARKE ALTI SES İZOLASYONU

Stok Kodu : 914
Stokta 1 Adet Bulunmaktadır.
Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz.
Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.PARKE ALTI SES İZOLASYONU

Bu ürünler ses yalıtımının sağlanması amacıyla üretilir ve parkenin döşenme düzenini değiştirmez.

Parke altı ses izolasyonu için kullanılacak ürünler, şap altı ses izolasyon ürünleri olarak da bilinir. 10 mm kalınlığa kadar kullanılabilen kauçuk ürünler ile, zeminin tamamı parkeler döşenmeden önce döşeme gerçekleştirilir. Vinil kaplama altlarında tercih edilen bu ürünlerin uygulamasında eksiksiz teknik sağlanması şarttır. Yapıştırma tekniği ile döşeme sağlanır. Tüm malzemeler uygunluk testlerinden geçirildikten sonra kullanılmaktadır. Ürünün başka bir alanda uygulama sağlaması gerçekleştirilerek son kontrolü yapılır. Sonrasında asıl mekana uygulanır. Parke altı ses izolasyonu için özel kesim sağlanmakta ve rulo ya da plaka olarak satışa sunulmaktadır. Rulo olarak satılan ürünler daha sıklıkla tercih edilir.

Özellikle kamusal alanlarda sıklıkla kullanılan bu izolasyon malzemesi, spor salonları, evler, mutfaklar ve okullar için de vazgeçilmez bir üründür. Zemin izolasyon malzemelerinin ses yalıtımını sağlamasının yanında basıncı da emme özelliği vardır. Özellikle spor alanlarında ağır aletlerin çıkardığı ses ve basıncı direkt olarak emme özelliği sıklıkla kullanılır. Bu malzeme türü, aynı zamanda yanmaz özellikte üretilir. Ayak ve topuk seslerinin engellenmesi ile buluşu gerçekleştirilen ancak günümüz ileri teknoloji seviyesi sayesinde birçok yüksek sesi zemin içerisinde emen bu malzeme, oldukça kullanışlı bir üründür. Kullanılacak alana göre en uygun fiyatlar da düzenlenecektir.

Uygulanan alanlarda aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlaması ile zeminden ısınma sağlanan mekanlarda bu özelliği ile de bilinmektedir. Ses yalıtımında zemin çözümleri için mutlaka izolasyon malzemesi tercih edilmeli ve inşa sırasında kullanımı sağlanmalıdır. 

SON GÜNCELLEME : 1.7.2016 11:08:07
BU ÜRÜNÜ 11939 KİŞİ İNCELEDİ


Yazar; Halis Akdaş
Tarih : 19.2.2018
ID : 1183
YORUM :

Bina 5 katlı ve 5.katında oturuyorum.Hem alt kata gürültü ve ses gitmesin vede alt kattan bana ses gelmesin diye parke altına hangi malzeme kullanmalıyım.

Yazar; sami ülgener
Tarih : 12.12.2015
ID : 141
YORUM : iyi günler ...70 75 m2 dairemde yukarıdan sandalye sesleri ayak sesleri gelmekte ...tavana ve tabana ne önerirsiniz ...sesleri kesermi ...tahmini maliyet ne olabilir ..teşekkürederim ...
BU ÜRÜN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 14796x