0216 573 66 13

PARKE ALTI SES İZOLASYONU

PARKE ALTI SES İZOLASYONU

  • Stok Kodu 914
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 33547 Kez incelendi

PARKE ALTI SES İZOLASYONU

Bu ürünler ses yalıtımının sağlanması amacıyla üretilir ve parkenin döşenme düzenini değiştirmez.

Parke altı ses izolasyonu için kullanılacak ürünler, şap altı ses izolasyon ürünleri olarak da bilinir. 10 mm kalınlığa kadar kullanılabilen kauçuk ürünler ile, zeminin tamamı parkeler döşenmeden önce döşeme gerçekleştirilir. Vinil kaplama altlarında tercih edilen bu ürünlerin uygulamasında eksiksiz teknik sağlanması şarttır. Yapıştırma tekniği ile döşeme sağlanır. Tüm malzemeler uygunluk testlerinden geçirildikten sonra kullanılmaktadır. Ürünün başka bir alanda uygulama sağlaması gerçekleştirilerek son kontrolü yapılır. Sonrasında asıl mekana uygulanır. Parke altı ses izolasyonu için özel kesim sağlanmakta ve rulo ya da plaka olarak satışa sunulmaktadır. Rulo olarak satılan ürünler daha sıklıkla tercih edilir.

Özellikle kamusal alanlarda sıklıkla kullanılan bu izolasyon malzemesi, spor salonları, evler, mutfaklar ve okullar için de vazgeçilmez bir üründür. Zemin izolasyon malzemelerinin ses yalıtımını sağlamasının yanında basıncı da emme özelliği vardır. Özellikle spor alanlarında ağır aletlerin çıkardığı ses ve basıncı direkt olarak emme özelliği sıklıkla kullanılır. Bu malzeme türü, aynı zamanda yanmaz özellikte üretilir. Ayak ve topuk seslerinin engellenmesi ile buluşu gerçekleştirilen ancak günümüz ileri teknoloji seviyesi sayesinde birçok yüksek sesi zemin içerisinde emen bu malzeme, oldukça kullanışlı bir üründür. Kullanılacak alana göre en uygun fiyatlar da düzenlenecektir.

Uygulanan alanlarda aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlaması ile zeminden ısınma sağlanan mekanlarda bu özelliği ile de bilinmektedir. Ses yalıtımında zemin çözümleri için mutlaka izolasyon malzemesi tercih edilmeli ve inşa sırasında kullanımı sağlanmalıdır. 

3000 / 15.01.2022

Merhaba,evimin salonuna parke altına ses yalıtımı için ne kullanılmalı 25 m2 için. Evde küçük çocuk olduğu için Aşağıya darbe sesi koşturma sesi güm güm diye çok gidiyor,bunla ilgili yardıma ihtiyacım var.izmirden yazıyorum 

Yönetici Cevabı

Merhaba,

13 mm bariyerli adepanı kullanabilirsiniz kodu 1942.

 

2687 / 4.02.2021

Merhaba. Üst kattan gelen ses ve darbe sesini kesmek için hangi malzeme uygun olur. darbe neyse de en azından sesi kesebilir miyiz?

Yönetici Cevabı

Merhaba

Üst kattan gelen sesleri kesebilmeniz için üst katın zeminine parke altına 13 mm bariyerli adepan uygulaması gerekiyor.

sizin katınızdan tavana yapmanız sorununuzu çözmez.

1183 / 19.2.2018

Bina 5 katlı ve 5.katında oturuyorum.Hem alt kata gürültü ve ses gitmesin vede alt kattan bana ses gelmesin diye parke altına hangi malzeme kullanmalıyım.

Yönetici Cevabı

BARİYERLİ ADEPAN 1.3 CM 180 DNS KULLANABİLİRSİN

141 / 12.12.2015
iyi günler ...70 75 m2 dairemde yukarıdan sandalye sesleri ayak sesleri gelmekte ...tavana ve tabana ne önerirsiniz ...sesleri kesermi ...tahmini maliyet ne olabilir ..teşekkürederim ...
Yönetici Cevabı Darbe mi geliyor Yoksa Sesmi?
Benzer Ürünler